Zayıflamak İçin Ne Yemeliyiz

 

Lida Türkiye resmi sitesi yazarları sizler için kaleme aldı.

Son zamanlarda hemen hemen, her birey fazla kilolarından şikayet etmekte. Ancak buna çözüm bulmak için harekete geçen kişi sayısı oldukça az. Çünkü zayıflamak için öncelikle kararlı ve sabırlı olmak gerekir. Maalesef bu özelliklere sahip olmak, söz konusu yemek olunca çok zor. Hele bir de birbirinden nefis Türk yemeklerinin lezzetlerinde lezzet katmak için kullanılan tereyağ, bol salça, aşırı tuz kullanımını hesaba katarsak işler daha da zorlaşıyor. Hamur işleri, baklava kültürü, et ürünlerine düşkünlük de işin içine girdiği için işler iyice içinden çıkılmaz hal alıyor. Ama buna dur demek bizlerin elinde.

Sabah kalkın ve kararınızı verin. Ben artık zayıf olmak istiyorum ve bunun için çaba sarf edeceğim diyerek ilk adımı atın. Yukarıda konuya giriş yaparken aslında ne yememeniz gerektiğini de vurgulamış olduk. Şimdi Zayıflamak İçin Ne Yemeliyiz konusuna değinelim.

Ne Yemeli

Zayıflamak İçin Ne Yemeliyiz öncelikle, et ürünleri yemeğe devam edebilirsiniz. Ancak sağlıklı şekilde pişirilmiş ve yağsız olmasına dikkat edelim.

Kahvaltılarda ekmek artık tüketmeyelim. Tüketmek istiyorsak da kepek ekmek ya da tam buğdaylı ekmekleri az oranda tercih edelim. Yumurta, zeytin, peynir, lif kaynağı helva ve yeşillikler kahvaltılar için ideal besinlerdir.

Günde bir fincan, kahvaltıdan sonra olabilir, az şekerli ya da şekersiz Türk kahvesi tüketmenizi öneririm. Türk kahvesi yağ yakma özelliği sayesinde size zayıflamanız konusunda destek olacaktır.

Öğle yemekleri ve akşam 18:00 dan önce akşam yemeklerinde, sağlıklı pişmiş et ürünleri, yağsız makarna ve pilav, yağsız yoğurt, meyve ve sebze, salata çeşitleri tüketebilirsiniz. Artık bir çok restoran diyet yemekleri servis etmekte.

Ara öğünlerde ev yapımı diyet atıştırmalıklar, ya da az miktarlarda kuru yemiş tercih edebilirsiniz.

Zayıflamak İçin Ne Yemeliyiz kadar, ne yememeliyiz de önemli. Aşırı yağlı, aşırı tuzlu, konserve, dondurulmuş gıdalar, sağlıksız atıştırmalıklar, gazlı içecekler, hamur işleri ve tatlıları listenizden artık çıkarın.

Yemeklerin yanı sıra, detoks içecekleri tüketimi yapabilirsiniz. Ayrıca zayıflamak için günde 3 litre su içmek zaten bildiğiniz bir durum. Ama ben tekrar hatırlatıyorum.

Bu yemeklere spor yapmayı da eklerseniz kısa sürede zayıflamaya başladığınızı hissedeceksiniz.


Orjinal Lida siparişi için :0 545 230 74 39

Sipariş Ver